Strona główna

Cześć pracy!

Ten blog będzie skupiał uwagę szczególnie na pracy dodatkowej, po godzinach, tymczasowej oraz możliwości zarabiania jako freelancer.

Chcesz zostać blogerem? Masz coś do powiedzenia w tej sprawie? Liczysz na wpisy gościnne? Skontaktuj się z nami! Pozdrawiamy!

Blog

Jaką szkołę wybrać, żeby znaleźć dobrą pracę?

  Czynników, od których zależeć będzie ta decyzja, jest całe mnóstwo – począwszy od zdolności i zainteresowań uczniów, a na ich chęciach, zaangażowaniu i możliwościach finansowych skończywszy. Ale skupmy się na tym, co ostatnimi czasy w tej kwestii sugeruje sytuacja na rynku pracy. Kierunek – technikum! Wielu młodych ludzi decyduje się na naukę w liceach …

Jak nie szkodzić sobie wpisami w serwisach społecznościowych cz. II

Wizerunek, który kreujemy poprzez Sieć, często stanowi skuteczną reklamę naszej skromnej osoby. Dobrze i ciekawie podane informacje mogą nam pomóc w znalezieniu pracy lub dodatkowych zleceń. Ale nie wszystko złoto, co się świeci – niektóre wpisy oraz zdjęcia potrafią zepsuć nam opinię i pogrążyć nas w oczach potencjalnych lub obecnych pracodawców. Do takich „wtop” można …

„Jestem rolnik… z wioski”…

…takie słowa słyszę po odebraniu słuchawki domofonu. Za chwilę starszy (z głosu) Pan mówi grzecznie:  „…mam jajka od kurek, ziemniaczki, miód pyszny”.  Już chciałem podziękować i odłożyć słuchawkę – zawsze przecież tak robię, bo  nie lubię krążących po domach sprzedawców – ale zatrzymałem się na chwilę. A miód po ile? – pytam. – Otworzy pan, …

O nas

Jesteśmy ludźmi aktywnymi zawodowo

Wiemy jak wiele wysiłku i czasu trzeba poświęcić na to, by na koncie, czy w portfelu, znalazły się pieniądze. A z tymi bywa rożnie – czasem masz wrażenie, że wspinasz się w pracy na wyżyny swoich możliwości…a wypłata zupełnie nie odpowiada Twoim potrzebom.

… I tu z pomocą przychodzi ifucha

Wydatki każdego miesiąca dziwnym sposobem się mnożą w szybkim tempie, a Ty zachodzisz w głowę jak powiązać koniec z końcem. Zewsząd plakaty zachęcające do brania pożyczek – wiesz jednak, że to, co pożyczone musi zostać oddane, a wiąże się to z masą niepotrzebnych kosztów, rat, odsetek i ukrytych opłat. A może zarabiasz tyle ile Ci potrzeba, ale masz w planach większy zakup, np. samochód, meble, itp. Tu znowu dylemat – pożyczać, brać na raty, zadzwonić do teściowej?

Wiemy, że wokół nas jest ogrom ludzi posiadających różne umiejętności, kwalifikacje i talenty

– „złote rączki”, budowlańcy, elektrycy, majsterkowicze, pedagodzy, informatycy… I są to ludzie, którzy mimo aktywności zawodowej mają czas, siły i chęci, żeby czasem sobie dorobić. Właśnie dla takich osób jest ten portal!

Szukasz pracownika do przekopania ogródka? Potrzebujesz fachowej porady związanej z komputerem, który się zawiesza, a pojęcia nie masz jak się do tego zabrać? A może poszukujesz pomocy dla dziecka, które nie radzi sobie z matematyką w szkole?
Skorzystaj z naszego portalu.